Співпраця з школами України — различия между версиями

Материал из Брацка Правки
Перейти к: навигация, поиск
(Практика)
 
(не показано 90 промежуточных версий 2 участников)
Строка 1: Строка 1:
[[Співпраця з школами України]] -- проєкт який передбачує навчання, профорієнтацію та практичну діяльність на ресурсах "Брацкой Школи" для учнів Українських шкіл. Покликаний допомогти учням в пошуку роботи своєї мрії, отримати базові знання для того щоб випробувати себе в ролі співробітника на ІТ-проєкті. Навчання передбачає знайомство з різними цифровими технологіями та процесами ІТ індустрії. Розглядаємо можливість залучення грантів на навчання школярів України.
+
[[Співпраця з школами України]] -- проєкт, який передбачує навчання, профорієнтацію та практичну діяльність на ресурсах Брацької Школи для учнів Українських шкіл. Покликаний допомогти учням в пошуку роботи своєї мрії, отримати базові знання для того, щоб випробувати себе в ролі співробітника на ІТ-проєкті. Навчання передбачає знайомство з різними цифровими технологіями та процесами ІТ-індустрії. Практична діяльність містить як звичайні практичні завдання для знайомства з застосунками та технологіями, так і практику на виробництві, що є повною аналогією роботи координатора інформаційних проєктів. [[Scheje.com]] -- веб-сайт проєкту. [[Робота над iDosvid]] -- сторінка розробки та роботи над проєктом.
 
 
  
 
==Види співпраці==  
 
==Види співпраці==  
Строка 7: Строка 6:
  
 
===Міжшкільні об'єднання===
 
===Міжшкільні об'єднання===
:Спосіб співпраці, при якому співпраця відбувається з міжшкільні об'єднання районного(обласного) рівня. Співпраця на рівні районних відділів освіти.
+
:Спосіб співпраці, при якому співпраця відбувається з міжшкільними об'єднаннями районного (обласного) рівня. Співпраця на рівні районних відділів освіти.
 
 
===Проєктна співпраця===
 
:Спосіб співпраці, при якому проєкт узгоджується з Міністерство освіти і науки України. В такому випадку до поєкту можуть приєднатись будь-які школи України.
 
  
 
==Комплекс навчальних послуг==
 
==Комплекс навчальних послуг==
 
===Курси===
 
===Курси===
:Передбачує три навчальні курси на платформі Moodle під назвою "[[Брацка Учебка]]":
+
:Передбачує три навчальні курси на платформі Moodle під назвою "[[Брацка Учебка|Брацька Учебка]]"
#"[[Брацка Вводка]]" -- перший курс, що знайомить учнів з проектом "Брацкой Школи". Тут учні дізнаються про базові ідеї та принципи проєкту, познайомляться з основним поняттям та принципами комунікації на проєкті. Перший курс закінчується екзаменом, кількість спроб і час виконання необмежений.
+
#"[[Брацка Вводка|Вводка]]" -- перший курс, що знайомить учнів з проектом "Брацкой Школи". Тут учні дізнаються про базові ідеї та принципи проєкту, познайомляться з основним поняттям та принципами комунікації на проєкті. Перший курс закінчується екзаменом, кількість спроб і час виконання необмежений.
#"[[Брацки Техобзор]]" -- є наступним курсом "Брацкой Школи", доступ до якого учні отримують після завершення першого курсу "Брацка Вводка". Тут учні знайомляться з "[[Брацко Облако|Брацким Облаком]]" -- технічною складовою проєкту.
+
#"[[Брацки Техобзор|Техогляд]]" -- є наступним курсом "Брацкой Школи", доступ до якого учні отримують після завершення першого курсу "Брацка Вводка". Тут учні знайомляться з "[[Брацко Облако|Брацким Облаком]]" -- технічною складовою проєкту.
#"[[Выбор Профессии]]" -- є наступним курсом-практичним семінаром "Брацкой Школи", доступ до якого учні отримують після завершення курсу "Брацки Техобзор". Покликаний допомогти учням підготуватись до практики. Складається з двох части:  
+
#"[[Выбор Профессии|Вибір професії]]" -- є наступним курсом-практичним семінаром "Брацкой Школи", доступ до якого учні отримують після завершення курсу "Брацки Техобзор". Покликаний допомогти учням підготуватись до практики. Складається з двох части:  
:*Уроки, призначені для підготовки учнів до практики без конкретної спеціалізації. Учні вивчають те з чим будуть практикуватись: бізнес-аналіз, розробка, тестування та адміністрування проєктів.
+
:*Уроки, призначені для підготовки учнів до практики без конкретної спеціалізації. Учні вивчають те, з чим будуть практикуватись: бізнес-аналіз, розробка, тестування та адміністрування проєктів.
 
:*Практика, знайомить учнів з реальними видами робіт на ІТ проєкті, які можна приміряти на собі і обрати напрямок свого майбутнього розвитку. Учні отримають змогу поспілкуватись, на зустрічах, з професіоналами різних напрямків.
 
:*Практика, знайомить учнів з реальними видами робіт на ІТ проєкті, які можна приміряти на собі і обрати напрямок свого майбутнього розвитку. Учні отримають змогу поспілкуватись, на зустрічах, з професіоналами різних напрямків.
  
 
===Практика===
 
===Практика===
:Під практикою, перш за все, мається на уваці використання [[#застосунки|застосунків]] що побудовані на популярних програмних рішеннях. Також всі застосунки перебувають в процесі розробки (постійного покращення) і учні можуть прийняти в цьому участь. Для цього, на проєкті, кожен застосунок має спеціальну копію, на якій впроваджуються та тестуються зміни.
+
:Під практикою, перш за все, мається на уваці використання [[#застосунки|застосунків]], що побудовані на популярних програмних рішеннях. Також всі застосунки перебувають в процесі розробки (постійного покращення) і учні можуть прийняти в цьому участь. Для цього, на проєкті кожен застосунок має спеціальну копію, на якій впроваджуються та тестуються зміни.
:Також, учні зможуть познайомитись інфраструктури, що забезпечує роботу застосунків. На реальному прикладі зможуть побачити способи реалізації завдань з облаштування місця розміщення застосунків та їх взаємодію один з одним.
+
:Також, учні зможуть познайомитись з інфраструктурою, що забезпечує роботу застосунків. На реальному прикладі зможуть побачити способи реалізації завдань з облаштування місця розміщення застосунків та їх взаємодію один з одним.
:Після завершення навчальних курсів учні отримають змогу спробувати себе в ролі співробітника компанії на посаді координатора інформмаційних проєктів (IT project coordinator [[Координаторы Bskol]]).
+
:Учні познайомляться та отримають базові уявлення про спеціальності: розробник (Developer), тестувальник (Tester), бізнес-аналітик (Business Analyst), майстер церемоній (Scrum Master), керівник проєкту (Project Manager), куратора продукту (Product Owner) и інженера-експлуатаційника (DevOps Engineer).
 +
:Після завершення навчальних курсів учні отримають змогу спробувати себе в ролі співробітника компанії на посаді координатора інформаційних проєктів (IT project coordinator [[Координаторы Bskol]]). Цей вид практичної діяльності називається виробничою практикою і передбачує фінансове заохочення, що включає оплату послуг зв'язку для всіх та стипендію кращим учням під час проходження практики на підприємстві. Виробнича практика не обмежується посадою координатора, а лише знайомить учнів з інфраструктурою проєкту, та іншими ІТ спеціальностями. В подальшому, можливий перехід до інших спеціальностей, в залежності від здібностей учнів та їх бажання.
  
 
===Застосунки===
 
===Застосунки===
 
:Під час навчання учні познайомляться, навчаться використовувати та зможуть зазирнути за лаштунки розробки застосунків.  
 
:Під час навчання учні познайомляться, навчаться використовувати та зможуть зазирнути за лаштунки розробки застосунків.  
:*"[[Брацка Учебка]]" -- ресурс для організації навчальних курсів та сертифікаційних програм, побудований на основі програмного забезпечення Moodle .
+
:*"[[Брацка Учебка|Учебка]]" -- ресурс для організації навчальних курсів та сертифікаційних програм, побудований на основі програмного забезпечення Moodle .
:*"[[Брацка Правка]]" -- застосунок для спільного створення та редагування документів, побудована на основі Wiki-двигуна під назвою "MediaWiki". Вікіпедія застосовує аналогічне програмне забезпечення.
+
:*"[[Брацка Правка|Правка]]" -- застосунок для спільного створення та редагування документів, побудована на основі Wiki-двигуна під назвою "MediaWiki". Вікіпедія застосовує аналогічне програмне забезпечення.
:*"[[Брацка Сетка]]" -- застосунок що являє собою корпоративну соціальну мережу, побудований на основі програмного забезпечення HumHub.
+
:*"[[Брацка Сетка|Сетка]]" -- застосунок що являє собою корпоративну соціальну мережу, побудований на основі програмного забезпечення HumHub.
:*"[[Брацки Жици]]" -- застосунок для організації відео- та аудфо-конференцій, побудований на основі програмного забезпечення Jitsi.
+
:*"[[Брацки Жици|Жици]]" -- застосунок для організації відео- та аудфо-конференцій, побудований на основі програмного забезпечення Jitsi.
:*"[[Брацка Вебка]]" -- мережа веб-сайтів Брацкой Школи, які представляють її в мережі Інтернет, побудований на основі програмного забезпечення WordPress.
+
:*"[[Брацка Вебка|Вебка]]" -- мережа веб-сайтів Брацкой Школи, які представляють її в мережі Інтернет, побудований на основі програмного забезпечення WordPress.
:*"[[Брацка Справа]]" --  засіб керування людськими і матеріальними ресурсами підприємства,побудоване на основі програмного забезпечення Odoo.
+
:*"[[Брацка Справа|Справа]]" --  засіб керування людськими і матеріальними ресурсами підприємства,побудоване на основі програмного забезпечення Odoo.
 +
:*"[[Курсовы Прилады|Курсові Прилади]]" -- користувацькі застосунки проєкту які використовуються для практики.
 +
:*"[[Будущи Прилады|Будущі Прилади]]" -- користувацькі застосунки проєкту які використовуються для дослідження та експерементів.
 +
:*"[[Брацка Пошта|Пошта]]" -- корпоративна пошта для особистого використання на проєкті.
  
==Наші пропозиції по за межами навчальних послуг==
+
===Лабораторія===
 
+
:Для практики використовується орендована хмарна лабораторія, учні зможуть отримати доступ до документації віртуальних машин та познайомитись з системним адмініструванням. Всі застосунки Брацької Школи розміщенні на орендованих серверах, які об'єднані спільними базами даних та засобами керування. Серверні системи побудовані таким чином, щоб учні могли познайомитись з максимальним різноманіття технологій.
:Пропозиції для шкіл та учнів не виключають одна одну, більше за все, це буде певна комбінація обох.
 
 
 
===Для шкіл===
 
:Якщо співпраця буде у вигляді факультативних уроків на базі школи, то розглядається можливість придбання лептопів для навчання, та залучення вчителя школи до співпраці.
 
 
 
===Для учнів===
 
:Якщо співпраця буде в індивідуальному форматі (без залучення вчителів), то розглядається можливість придбання лептопів для учнів-учасників. Щоб учні не втратили інтерес до вивчення та практичної діяльності, розробляються різного роду заохочувальні програми. Перш за все, програми до заохочення будуть працювати починаючи з етапу практичної діяльності. Перспективні види заохочення: стипендія (багато питань до організації), оплата рахунків за доступ учнів до Інтернету або внутрішня валюта якою можна буде розрахуватися в магазинах-партнерах (певний еквівалент реальних грошей).
 
  
 
==Навчальна програма==
 
==Навчальна програма==
:Навчальні програми опубліковані на сторінках курсів "Брацка Учебка": [[Брацка Вводка]],[[Брацки Техобзор]] и [[Выбор Профессии]].  
+
:Навчальні програми опубліковані на сторінках курсів "Брацка Учебка": [[Брацка Вводка|Вводка]], [[Брацки Техобзор|Техогляд]] и [[Выбор Профессии|Вибір Професії]].  
:Курс розрахований на самостійне вивчення, під час якого учні можуть отримати консультації в корпоративній соціальній мережі "Брацка Сетка" та на онлайн зустрічах. Учні самі обирають ритм і темп навчання. Розглядається можливість організації факультативних занять на базі школи, з можливістю залучення вчителів школи.
+
:Курс розрахований на самостійне вивчення, під час якого учні можуть отримати консультації в корпоративній соціальній мережі "Брацька Сетка" та на онлайн зустрічах. Учні самі обирають ритм і темп навчання. Розглядається можливість організації факультативних занять на базі школи, з можливістю залучення вчителя школи в якості дидаскалів.
:Кількість годин на навчання: перший курс містить 7 уроків + екзамен, загалом 8 годин; другий курс містить 17 уроків, 17 годин; третій курс містить 27 уроків + 2 практичних завдання, 29 годин. Таким чином для завершення всього курсу необхідно 54 години. (Загальна кількість годин на навчання розрахована наступним чином: перший курс містить 16000 слів при читанні 300 слів за хвилини отримаємо близько 1 години крім того курс містить тестові завдання до кожного уроку та екзамен в кінці. Загалом отримуємо 8 годин на вивчення першого курсу)
+
:Кількість годин на навчання: перший курс містить 7 уроків + екзамен, загалом 8 годин; другий курс містить 17 уроків, 17 годин; третій курс містить 27 уроків + 2 практичних завдання, 29 годин. Таким чином, для завершення всього курсу необхідно 54 години. Всі розрахунки часу навчання є оціночними, та можуть коригуватись в залежності від умов співпраці з навчальним закладом.  
:Після заверешення навчання учні мають змогу продовжити практикуватись в ролі координатора інформаційних проєктів (IT project coordinator).
+
:Після завершення навчання учні мають змогу продовжити практикуватись в ролі координатора інформаційних проєктів (IT project coordinator). Приймати участь в подальшій практиці, в якості координатора інформаційних проєктів чи ні, залежить від учасників. Дана практика має на меті наблизити учнів до реальних умов праці, та має заохочення.
  
==Вимоги==
+
==Сертифікати==
===Переклад===
+
:Після завершення третього курсу проєкту, та проходження виробничої практики учні отримують сертифікат, який буде включати ті компетентності, що учні отримають під час її проходження. Всі учасники будуть мати пять основних компетенцій, після позитивного завершення п'яти основних навчальних проєктів.:::
:Преклад курсу на Українську мову, можна виконати машино. Та апробувати курс при наймі нових співробітників. Можливо, для отримання кращого результату, найняти на вичитку спеціаліста.
 
  
===Організація===
+
==Юридичні аспекти==
:Для знайомства з учнями, які виявлять бажання навчатись на проєкті, потрібно спланувати першу онлайн зустріч, яка буде відправною точкою початку їхнього навчання. На ній учні отримають інструкції щодо подальшого навчання, познайомляться з дидаскалом (і керівником проєкту) та вмотивуються до активного навчання.
+
:В якості партнерів розглядаються школи, що офіційно зареєстровані в Україні та ті, які на даний момент надають освітні послуги (технікуми). З школами-партнерами буде підписаний договору про співпрацю з офіційно зареєстрованою компанією в США (EDUCASHIP ALLIANCE LLC). Договір повинен містити всі аспекти співпраці.
:В подальшому, онлайн зустрічі можна спланувати один раз на місяць (тиждень?) для обговорення. Питання для обговорення учні отримають змогу залишати на [[Брацка Сетка]] у групі учнів. Основний етап обговорень плануєтьяс реалізувати на [[Брацка Сетка]], на щомісячні (щотижневі) зустрічі виносити лише загальні питання.
 
  
===Інструкції===
+
==Школи==
:Документація повинна містити короткі інструкції для початку навчання та знайомством з середовищем Moodle.
+
===Що отримає школа===
 +
#Співпраця з компанією США та можливістю подальшої донорської допомоги для школи.
 +
#Відкритість в співпраці. Керівники шкіл та залучені працівники матимуть повний доступ до навчальної програми, застосунків та процесу навчання. Ми можемо розглянути ваші пропозиції щодо змін або доповнення програми курсу, якщо такі зявляться. Всі матеріали кірсів знаходиться у відкритому доступі.
 +
#Залучення працівників школи до проєкту, що передбачає оплату праці.
 +
#Підготовка працівників школи до співпраці з проєктом, що включатиме навчання на курсі та консультаційні зустрічі з координаторами проєкту.
 +
#Доступ, та можливість використання в навчальних цілях серверів, програм та технологій.
 +
#Профорієнтаційна діяльність з учнями школи, з можливістю випробувати на собі кожну з запропонованих професій.
 +
#Проєктна діяльність учнів школи на реальних ІТ проєктах.
 +
#Професійна практика на підприємстві, з заохоченням для школярів.
  
===Версії===
+
===Що ми чекаємо від шкіл===
:Учнівські (шкільні) курси повинні бути відокремлені від загальнодоступного курсу. Це має бути окрема версія курсу "Брацка Учебка" та інших застосунків.
+
#Пропозиції, щодо працівників школи, що можуть бути залучені до участі на проєкті.
 +
#Списки учнів, що будуть приймати участь на проєкті.
 +
#Роз’яснювальна робота з батьками (опікунами), та отримання їх письмової згоди на участь вихованців у проєкті.
 +
#Організація навчання учнів за обговореною моделлю. Перспективною моделлю є факультативні уроку, з додатковим самостійним опрацювання. Основною ціллю факультативних занять є заохочення та допомога в процесі навчання та виробничої практики.
  
===Сайт===
+
===Перспективний план співпраці===
:Представлення проєкту в Інтеренеті є важливою умовою співпраці, і сайт відіграє важливе значення. Сайт є тим місцем де про проєкт зможуть дізнатись партнери. Чи буде це сайт [[Bskol.com]], чи інші сайти [[Брацка Вебка]] або окремий сайт під проєкт, але в будь-якому випадку має бути можливість перемикання на українську мову або відповідно створений на ній.
+
:Школа пропонує списки учні (у відповідності до вікової категорії) та пропонує дидаскалів (учителів, що будуть задіяні на проєкті). Затверджуємо та інструктуємо дидаскалів, заводимо всіх до Оплет, оплачуємо дидаскалів та, можливо, частину адміністративних  витрат.
  
==Юридичні аспекти==
+
==Учні==
:З школами-партнерами є можливість заключення договору про співпрацю.
+
:В зв'язку з війною в Україні багато школярів втратили можливість навчатися в своїх рідних школах. Багато дітей виїхало з окупованої на підконтрольну територію або на території інших країн. Теж саме стосується і педагогічних колективів шкіл. З першого вересня всі школи, що вимушено перемістились з окупованої території, почнуть працювати дистанційно. Матеріально технічне забезпечення таких шкіл складається з того, що можна було вивезти через пункти пропуску.
 +
:Початковий етап проєкту "Співпраця з школами України" буде націлений саме на такі школи та їх учнів. Ніяких вимог щодо успішності учнів не має, тільки бажання займатись та мати доступ до мережі Інтернет. Для участі в проєкті, діти повинні мати письмову згоду батьків або опікунів. В перспективі, практична діяльність школярів буде аналогом роботи координаторів.
 +
:Учням на проєкті гарантується повна анонімність, ніхто на проєкті не запитає ніяких особистих данних, якщо тільки учень сам не вирішить розкрити їх на форумі, в коментарях або у відгуках. Кожен учень отримає корпоративний псевдонім який генерується автоматично та є нейтральними іменами.
 +
===Що отримують учні===
 +
#Безкоштовне навчання на проєкті.
 +
#Стажування та практика на виробництві.
 +
#Допомога з вибором професії, з можливістю "приміряти" на собі запропоновані спеціальності.
 +
#Після завершення навчання учні отримають сертифікати.
 +
#Оплата рахунків за доступ учнів до Інтернету на етапі виробничої практики. (Мобільний зв'язок)
  
==Учні==
+
==Донори==
:В зв'язку з війною в Україні багато школярів втратили можливість навчатися в своїх рідних школах. Багато дітей виїхало з окупованої на підконтрольну територію або на території інших країн. Теж саме стосується і педагогічних колективів шкіл. З першого вересня всі школи, що вимушено перемістились з окупованої території, почнуть працювати дистанційно. Матеріально технічне забезпечення таких шкіл складає з того, що можна було вивезти через пункти пропуску.  
+
:Для проєкту залучення донорів є необхідною складовою, планується, що донори візьмуть на себе частину витрат, наприклад, фінансову підтримку учнів і шкіл що співпрацюють з проєктом та витрати на співробітників проєкту. На певному єтапі проєкт має повністю перейти на цей вид фінансування. Залучення донорів планується вже на єтапі навчання учнів на проєкті.
:Початковий етап проєкту "Співпраця з школами України" буде націлений саме на такі школи та їх учнів.
 
  
 
==Процес впровадження==
 
==Процес впровадження==
:На початковому етапі планується залучити до співпраці одну школу. Вікова група школярів 15-17 років (10-11 класи, можливо 9-й).
+
:На початковому етапі планується залучити до співпраці одну школу. Вікова група школярів 15-17 років (9-11 класи).

Текущая версия на 19:10, 1 ноября 2022

Співпраця з школами України -- проєкт, який передбачує навчання, профорієнтацію та практичну діяльність на ресурсах Брацької Школи для учнів Українських шкіл. Покликаний допомогти учням в пошуку роботи своєї мрії, отримати базові знання для того, щоб випробувати себе в ролі співробітника на ІТ-проєкті. Навчання передбачає знайомство з різними цифровими технологіями та процесами ІТ-індустрії. Практична діяльність містить як звичайні практичні завдання для знайомства з застосунками та технологіями, так і практику на виробництві, що є повною аналогією роботи координатора інформаційних проєктів. Scheje.com -- веб-сайт проєкту. Робота над iDosvid -- сторінка розробки та роботи над проєктом.

Види співпраці

Школи-партнери

Спосіб співпраці, при якому співпраця відбувається в рамках однієї школи.

Міжшкільні об'єднання

Спосіб співпраці, при якому співпраця відбувається з міжшкільними об'єднаннями районного (обласного) рівня. Співпраця на рівні районних відділів освіти.

Комплекс навчальних послуг

Курси

Передбачує три навчальні курси на платформі Moodle під назвою "Брацька Учебка".
  1. "Вводка" -- перший курс, що знайомить учнів з проектом "Брацкой Школи". Тут учні дізнаються про базові ідеї та принципи проєкту, познайомляться з основним поняттям та принципами комунікації на проєкті. Перший курс закінчується екзаменом, кількість спроб і час виконання необмежений.
  2. "Техогляд" -- є наступним курсом "Брацкой Школи", доступ до якого учні отримують після завершення першого курсу "Брацка Вводка". Тут учні знайомляться з "Брацким Облаком" -- технічною складовою проєкту.
  3. "Вибір професії" -- є наступним курсом-практичним семінаром "Брацкой Школи", доступ до якого учні отримують після завершення курсу "Брацки Техобзор". Покликаний допомогти учням підготуватись до практики. Складається з двох части:
  • Уроки, призначені для підготовки учнів до практики без конкретної спеціалізації. Учні вивчають те, з чим будуть практикуватись: бізнес-аналіз, розробка, тестування та адміністрування проєктів.
  • Практика, знайомить учнів з реальними видами робіт на ІТ проєкті, які можна приміряти на собі і обрати напрямок свого майбутнього розвитку. Учні отримають змогу поспілкуватись, на зустрічах, з професіоналами різних напрямків.

Практика

Під практикою, перш за все, мається на уваці використання застосунків, що побудовані на популярних програмних рішеннях. Також всі застосунки перебувають в процесі розробки (постійного покращення) і учні можуть прийняти в цьому участь. Для цього, на проєкті кожен застосунок має спеціальну копію, на якій впроваджуються та тестуються зміни.
Також, учні зможуть познайомитись з інфраструктурою, що забезпечує роботу застосунків. На реальному прикладі зможуть побачити способи реалізації завдань з облаштування місця розміщення застосунків та їх взаємодію один з одним.
Учні познайомляться та отримають базові уявлення про спеціальності: розробник (Developer), тестувальник (Tester), бізнес-аналітик (Business Analyst), майстер церемоній (Scrum Master), керівник проєкту (Project Manager), куратора продукту (Product Owner) и інженера-експлуатаційника (DevOps Engineer).
Після завершення навчальних курсів учні отримають змогу спробувати себе в ролі співробітника компанії на посаді координатора інформаційних проєктів (IT project coordinator Координаторы Bskol). Цей вид практичної діяльності називається виробничою практикою і передбачує фінансове заохочення, що включає оплату послуг зв'язку для всіх та стипендію кращим учням під час проходження практики на підприємстві. Виробнича практика не обмежується посадою координатора, а лише знайомить учнів з інфраструктурою проєкту, та іншими ІТ спеціальностями. В подальшому, можливий перехід до інших спеціальностей, в залежності від здібностей учнів та їх бажання.

Застосунки

Під час навчання учні познайомляться, навчаться використовувати та зможуть зазирнути за лаштунки розробки застосунків.
  • "Учебка" -- ресурс для організації навчальних курсів та сертифікаційних програм, побудований на основі програмного забезпечення Moodle .
  • "Правка" -- застосунок для спільного створення та редагування документів, побудована на основі Wiki-двигуна під назвою "MediaWiki". Вікіпедія застосовує аналогічне програмне забезпечення.
  • "Сетка" -- застосунок що являє собою корпоративну соціальну мережу, побудований на основі програмного забезпечення HumHub.
  • "Жици" -- застосунок для організації відео- та аудфо-конференцій, побудований на основі програмного забезпечення Jitsi.
  • "Вебка" -- мережа веб-сайтів Брацкой Школи, які представляють її в мережі Інтернет, побудований на основі програмного забезпечення WordPress.
  • "Справа" -- засіб керування людськими і матеріальними ресурсами підприємства,побудоване на основі програмного забезпечення Odoo.
  • "Курсові Прилади" -- користувацькі застосунки проєкту які використовуються для практики.
  • "Будущі Прилади" -- користувацькі застосунки проєкту які використовуються для дослідження та експерементів.
  • "Пошта" -- корпоративна пошта для особистого використання на проєкті.

Лабораторія

Для практики використовується орендована хмарна лабораторія, учні зможуть отримати доступ до документації віртуальних машин та познайомитись з системним адмініструванням. Всі застосунки Брацької Школи розміщенні на орендованих серверах, які об'єднані спільними базами даних та засобами керування. Серверні системи побудовані таким чином, щоб учні могли познайомитись з максимальним різноманіття технологій.

Навчальна програма

Навчальні програми опубліковані на сторінках курсів "Брацка Учебка": Вводка, Техогляд и Вибір Професії.
Курс розрахований на самостійне вивчення, під час якого учні можуть отримати консультації в корпоративній соціальній мережі "Брацька Сетка" та на онлайн зустрічах. Учні самі обирають ритм і темп навчання. Розглядається можливість організації факультативних занять на базі школи, з можливістю залучення вчителя школи в якості дидаскалів.
Кількість годин на навчання: перший курс містить 7 уроків + екзамен, загалом 8 годин; другий курс містить 17 уроків, 17 годин; третій курс містить 27 уроків + 2 практичних завдання, 29 годин. Таким чином, для завершення всього курсу необхідно 54 години. Всі розрахунки часу навчання є оціночними, та можуть коригуватись в залежності від умов співпраці з навчальним закладом.
Після завершення навчання учні мають змогу продовжити практикуватись в ролі координатора інформаційних проєктів (IT project coordinator). Приймати участь в подальшій практиці, в якості координатора інформаційних проєктів чи ні, залежить від учасників. Дана практика має на меті наблизити учнів до реальних умов праці, та має заохочення.

Сертифікати

Після завершення третього курсу проєкту, та проходження виробничої практики учні отримують сертифікат, який буде включати ті компетентності, що учні отримають під час її проходження. Всі учасники будуть мати пять основних компетенцій, після позитивного завершення п'яти основних навчальних проєктів.:::

Юридичні аспекти

В якості партнерів розглядаються школи, що офіційно зареєстровані в Україні та ті, які на даний момент надають освітні послуги (технікуми). З школами-партнерами буде підписаний договору про співпрацю з офіційно зареєстрованою компанією в США (EDUCASHIP ALLIANCE LLC). Договір повинен містити всі аспекти співпраці.

Школи

Що отримає школа

  1. Співпраця з компанією США та можливістю подальшої донорської допомоги для школи.
  2. Відкритість в співпраці. Керівники шкіл та залучені працівники матимуть повний доступ до навчальної програми, застосунків та процесу навчання. Ми можемо розглянути ваші пропозиції щодо змін або доповнення програми курсу, якщо такі зявляться. Всі матеріали кірсів знаходиться у відкритому доступі.
  3. Залучення працівників школи до проєкту, що передбачає оплату праці.
  4. Підготовка працівників школи до співпраці з проєктом, що включатиме навчання на курсі та консультаційні зустрічі з координаторами проєкту.
  5. Доступ, та можливість використання в навчальних цілях серверів, програм та технологій.
  6. Профорієнтаційна діяльність з учнями школи, з можливістю випробувати на собі кожну з запропонованих професій.
  7. Проєктна діяльність учнів школи на реальних ІТ проєктах.
  8. Професійна практика на підприємстві, з заохоченням для школярів.

Що ми чекаємо від шкіл

  1. Пропозиції, щодо працівників школи, що можуть бути залучені до участі на проєкті.
  2. Списки учнів, що будуть приймати участь на проєкті.
  3. Роз’яснювальна робота з батьками (опікунами), та отримання їх письмової згоди на участь вихованців у проєкті.
  4. Організація навчання учнів за обговореною моделлю. Перспективною моделлю є факультативні уроку, з додатковим самостійним опрацювання. Основною ціллю факультативних занять є заохочення та допомога в процесі навчання та виробничої практики.

Перспективний план співпраці

Школа пропонує списки учні (у відповідності до вікової категорії) та пропонує дидаскалів (учителів, що будуть задіяні на проєкті). Затверджуємо та інструктуємо дидаскалів, заводимо всіх до Оплет, оплачуємо дидаскалів та, можливо, частину адміністративних витрат.

Учні

В зв'язку з війною в Україні багато школярів втратили можливість навчатися в своїх рідних школах. Багато дітей виїхало з окупованої на підконтрольну територію або на території інших країн. Теж саме стосується і педагогічних колективів шкіл. З першого вересня всі школи, що вимушено перемістились з окупованої території, почнуть працювати дистанційно. Матеріально технічне забезпечення таких шкіл складається з того, що можна було вивезти через пункти пропуску.
Початковий етап проєкту "Співпраця з школами України" буде націлений саме на такі школи та їх учнів. Ніяких вимог щодо успішності учнів не має, тільки бажання займатись та мати доступ до мережі Інтернет. Для участі в проєкті, діти повинні мати письмову згоду батьків або опікунів. В перспективі, практична діяльність школярів буде аналогом роботи координаторів.
Учням на проєкті гарантується повна анонімність, ніхто на проєкті не запитає ніяких особистих данних, якщо тільки учень сам не вирішить розкрити їх на форумі, в коментарях або у відгуках. Кожен учень отримає корпоративний псевдонім який генерується автоматично та є нейтральними іменами.

Що отримують учні

  1. Безкоштовне навчання на проєкті.
  2. Стажування та практика на виробництві.
  3. Допомога з вибором професії, з можливістю "приміряти" на собі запропоновані спеціальності.
  4. Після завершення навчання учні отримають сертифікати.
  5. Оплата рахунків за доступ учнів до Інтернету на етапі виробничої практики. (Мобільний зв'язок)

Донори

Для проєкту залучення донорів є необхідною складовою, планується, що донори візьмуть на себе частину витрат, наприклад, фінансову підтримку учнів і шкіл що співпрацюють з проєктом та витрати на співробітників проєкту. На певному єтапі проєкт має повністю перейти на цей вид фінансування. Залучення донорів планується вже на єтапі навчання учнів на проєкті.

Процес впровадження

На початковому етапі планується залучити до співпраці одну школу. Вікова група школярів 15-17 років (9-11 класи).