Співпраця з школами України — различия между версиями
Vitaliy (обсуждение | вклад) (→Практика) |
Vitaliy (обсуждение | вклад) (→Практика) |
||
Строка 22: | Строка 22: | ||
===Практика=== | ===Практика=== | ||
:Під практикою, перш за все, мається на уваці використання [[#застосунки|застосунків]] що побудовані на популярних програмних рішеннях. Також всі застосунки перебувають в процесі розробки (постійного покращення) і учні можуть прийняти в цьому участь. Для цього, на проєкті, кожен застосунок має спеціальну копію, на якій впроваджуються та тестуються зміни. | :Під практикою, перш за все, мається на уваці використання [[#застосунки|застосунків]] що побудовані на популярних програмних рішеннях. Також всі застосунки перебувають в процесі розробки (постійного покращення) і учні можуть прийняти в цьому участь. Для цього, на проєкті, кожен застосунок має спеціальну копію, на якій впроваджуються та тестуються зміни. | ||
− | :Також, учні зможуть познайомитись інфраструктури, що забезпечує роботу застосунків. На реальному прикладі зможуть побачити способи реалізації завдань з облаштування місця розміщення застосунків. | + | :Також, учні зможуть познайомитись інфраструктури, що забезпечує роботу застосунків. На реальному прикладі зможуть побачити способи реалізації завдань з облаштування місця розміщення застосунків та їх взаємодію один з одним. |
===Застосунки=== | ===Застосунки=== |
Версия 07:47, 24 августа 2022
Співпраця з школами України -- проєкт який передбачує навчання, профорієнтацію та практична діяльність на ресурсах "Брацкой Школи" для учнів Українських шкіл. Покликаний допомогти учням в пошуку роботи своєї мрії, отримати базові знання для того щоб випробувати себе в ролі співробітника на ІТ-проєкті. Навчання передбачає знайомство з різними цифровими технологіями та процесами ІТ індустрії. Розглядаємо можливість залучення грантів на навчання школярів України.
Содержание
Види співпраці
Школи-партнери
- Випадок при якому співпраця відбувається в рамках однієї школи.
Міжшкільні об'єднання
- Випадок при якому співпраця відбувається з міжшкільні об'єднання районного(обласного) рівня. Співпраця на рівні районних відділів освіти.
Проєктна співпраця
Комплекс навчальних послуг
Курси
- Передбачує три навчальні курси на платформі Moodle під назвою "Брацка Учебка":
- "Брацка Вводка" -- перший курс, що знайомить учнів з проектом "Брацкой Школи". Тут учні дізнаються про базові ідеї та принципи проєкту, познайомляться з основним поняттям та принципами комунікації на проєкті. Перший курс закінчується екзаменом, кількість спроб і час виконання необмежений.
- "Брацки Техобзор" -- є наступним курсом "Брацкой Школи", доступ до якого учні отримують після завершення першого курсу "Брацка Вводка". Тут учні знайомляться з "Брацким Облаком" -- технічною складовою проєкту.
- "Выбор Профессии" -- є наступним курсом-практичним семінаром "Брацкой Школи", доступ до якого учні отримують після завершення курсу "Брацки Техобзор". Покликаний допомогти учням підготуватись до практики. Складається з двох части:
- Уроки, призначені для підготовки учнів до практики без конкретної спеціалізації. Учні вивчають те з чим будуть практикуватись: бізнес-аналіз, розробка, тестування та адміністрування проєктів.
- Практика, знайомить учнів з реальними видами робіт на ІТ проєкті, які можна приміряти на собі і обрати напрямок свого майбутнього розвитку. Учні отримають змогу поспілкуватись, на зустрічах, з професіоналами різних напрямків.
Практика
- Під практикою, перш за все, мається на уваці використання застосунків що побудовані на популярних програмних рішеннях. Також всі застосунки перебувають в процесі розробки (постійного покращення) і учні можуть прийняти в цьому участь. Для цього, на проєкті, кожен застосунок має спеціальну копію, на якій впроваджуються та тестуються зміни.
- Також, учні зможуть познайомитись інфраструктури, що забезпечує роботу застосунків. На реальному прикладі зможуть побачити способи реалізації завдань з облаштування місця розміщення застосунків та їх взаємодію один з одним.
Застосунки
- Під час навчання учні познайомляться, навчаться використовувати та зможуть зазирнути за лаштунки розробки застосунків.
- "Брацка Учебка" -- ресурс для організації навчальних курсів та сертифікаційних програм, побудований на основі програмного забезпечення Moodle .
- "Брацка Правка" -- застосунок для спільного створення та редагування документів, побудована на основі Wiki-двигуна під назвою "MediaWiki". Вікіпедія застосовує аналогічне програмне забезпечення.
- "Брацка Сетка" -- застосунок що являє собою корпоративну соціальну мережу, побудований на основі програмного забезпечення HumHub.
- "Брацки Жици" -- застосунок для організації відео- та аудфо-конференцій, побудований на основі програмного забезпечення Jitsi.
- "Брацка Вебка" -- мережа веб-сайтів Брацкой Школи, які представляють її в мережі Інтернет, побудований на основі програмного забезпечення WordPress.
Навчальна програма
- Навчальні програми опубліковані на сторінках курсів "Брацка Учебка": Брацка Вводка,Брацки Техобзор и Выбор Профессии.
- Курс розрахований на самостійне вивчення, під час якого учні можуть отримати консультації в корпоративній соціальній мережі "Брацка Сетка" та на онлайн зустрічах. Учні самі обирають ритм і темп навчання.
- Кількість годин на навчання: перший курс містить 7 уроків + екзамен, загалом 8 годин; другий курс містить 17 уроків, 17 годин; третій курс містить 27 уроків + 2 практичних завдання, 29 годин. Таким чином для завершення всього курсу необхідно 54 години. (Загальна кількість годин на навчання розрахована наступним чином: перший курс містить 16000 слів при читанні 300 слів за хвилини отримаємо близько 1 години крім того курс містить тестові завдання до кожного уроку та екзамен в кінці. Загалом отримуємо 8 годин на вивчення першого курсу)
Вимоги
Переклад
- Преклад курсу на Українську мову, можна виконати машино. Та апробувати курс при наймі нових співробітників. Можливо, для отримання кращого результату, найняти на вичитку спеціаліста.
Організація
- Для знайомства з учнями, які виявлять бажання навчатись на проєкті, потрібно спланувати першу онлайн зустріч, яка буде відправною точкою початку їхнього навчання. На ній учні отримають інструкції щодо подальшого навчання, познайомляться з дидаскалом (і керівником проєкту) та вмотивуються до активного навчання.
- В подальшому, онлайн зустрічі можна спланувати один раз на місяць (тиждень?) для обговорення. Питання для обговорення учні отримають змогу залишати на Брацка Сетка у групі учнів. Основний етап обговорень плануєтьяс реалізувати на Брацка Сетка, на щомісячні (щотижневі) зустрічі виносити лише загальні питання.
Інструкції
- Документація повинна містити короткі інструкції для початку навчання та знайомством з середовищем Moodle.
Версії
- Учнівські (шкільні) курси повинні бути відокремлені від загальнодоступного курсу. Це має бути окрема версія курсу "Брацка Учебка" та інших застосунків.
Юридичні аспекти
Учні
- В зв'язку з війною в Україні багато школярів втратили можливість навчатися в своїх рідних школах. Багато дітей виїхало з окупованої на підконтрольну територію або на території інших країн. Теж саме стосується і педагогічних колективів шкіл. З першого вересня всі школи, що вимушено перемістились з окупованої території, почнуть працювати дистанційно. Матеріально технічне забезпечення таких шкіл складає з того, що можна було вивезти через пункти пропуску.
- Початковий етап проєкту "Співпраця з школами України" буде націлений саме на такі школи та їх учнів.
Процес впровадження
- На початковому етапі планується залучити до співпраці одну школу. Вікова група школярів 15-17 років (10-11 класи, можливо 9-й).